) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Logo cyfrowy dialog
Logo politechnikia łódzka
Logo funduszy europejskich
Flaga Polski
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Scratchosztuczki dla Juniora - pomysły na zajęcia dla najmłodszych.

Jeśli zastanawiasza się jak urozmaicić zajęcia dla najmłodszych uczniów, wprowadzenie Scratcha Juniora  to dostkonała odpowiedź. Żeby dowiedzieć się jak to zrobić, koniecznie zajrzyj do naszej publikacji
" Scratchosztuczki dla Juniora, czyli o tym, jak stawiać pierwsze kroki w kodowaniu z najmłodszymi.", której autorką jest Joanna apanasewicz, a redaktorem merytorycznym Krzysztof Jaworski.

Publikacja przybliża aplikację Scratch Junior, która może stać się pierwszym ogniwem w drodze poznawania filozofii i możliwości edukacyjnych Scratcha. To intuicyjne i łatwe w zastosowaniu narzędzie o dużych możliwościach. Pozwala w prosty i przyjazny sposób wprowadzać młodych ludzi w świat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i podstaw programowania. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby uczniowie, korzystając z niego, poznawali uniwersalne zasady związane z programowaniem, jednocześnie doświadczali, jaką wartość może mieć współpraca oraz uczenie się od innych. Scratch Junior może być początkiem edukacyjnej przygody, która obiecuje i może dać wiele tym, którzy uwierzą w niepowtarzalne ścieżki samodzielnego uczenia się. Poradnik ma w tym pomóc. Ma pokazać przeróżne kierunki i możliwości. Jednak prawdziwa moc procesu, do którego zaprasza, tkwi w doświadczeniu i praktyce. Dlatego ta publikacja to przede wszystkim zaproszenie do zrobienia pierwszego kroku na scratchowej drodze nieskonczonych możliwości.

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

12/12/19

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”
 

czytaj więcej

13/01/20

Zapraszamy na kolejne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia dla nauczycieli w projekcie Zaprogramuj Przyszłość

czytaj więcej

11/02/20

Baner na stronę szkoły

Twoja szkoła bierze udział w "Zaprogramuj Przyszłość"? Wrzuć baner na stronę!

czytaj więcej

Kontakt

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

e-mail: kontakt@cyfrowydialog.pl

tel.: +48 733 786 302