) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Ja i moje otoczenie jako część zaprogramowanego świata

Logo cyfrowy dialog
Logo politechnikia łódzka
Logo funduszy europejskich
Flaga Polski
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Ja i moje otoczenie jako część zaprogramowanego świata

W publikacji Teresy Smoleń znajdziesz zestaw scenariuszy, które stanowić będą fantastyczną pomoc naukową. “Ja i moje otoczenie jako część zaprogramowanego świata” to materiał, który powstał z myślą o zajęciach łączących różne dziedziny wiedzy. Tym razem będzie to programowanie i... kultura, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie - szereg tematów związanych z tożsamością lokalną. 

Jako że jest to pojęcie bardzo szerokie, autorka proponuje różne ćwiczenia i zagadnienia (np. lokalne legendy czy wiedzę na temat związanych z danym regionem postaci historycznych lub aktualnie działających społeczników), dzięki czemu zajęcia takie pomogą uczennicom i uczniom poznać lepiej swoje otoczenie, ale też otworzyć się na inne regiony, dostrzegając zarówno to, co je różni, jak i to, co je łączy. 

Scenariusze można realizować po kolei lub wplatać ich elementy w treści realizowane podczas lekcji. Warto też potraktować je jeszcze szerzej – jako inspirację, dzięki której powstaną kolejne pomysły i materiały. A łączenie programowania z wymienionymi wyżej zagadnieniami sprawia, że lekcje staną się zaskakujące, radosne i pełne dobrej zabawy i humoru.  

Zachęcamy do poznania tej publikacji. Jak dowodzi autorka – dbanie o swoje otoczenie, poszerzanie wiedzy na jego temat przyczynia się do dbania o coraz to większe obszary - najlpierw o własny dom, później osiedle, dzielnicę, miejscowość, a w końcu miasto, kraj i dalej - konstruktywne działania składają się na większą całość. Jest to praca zmierzająca ku otwartości na nowe.  

Publikację pobierzesz tutaj

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

12/12/19

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”
 

czytaj więcej

13/01/20

Zapraszamy na kolejne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia dla nauczycieli w projekcie Zaprogramuj Przyszłość

czytaj więcej

11/02/20

Baner na stronę szkoły

Twoja szkoła bierze udział w "Zaprogramuj Przyszłość"? Wrzuć baner na stronę!

czytaj więcej

Kontakt

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

e-mail: kontakt@cyfrowydialog.pl

tel.: +48 733 786 302