) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Logo cyfrowy dialog
Logo politechnikia łódzka
Logo funduszy europejskich
Flaga Polski
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”

To już druga edycja projektu, którą Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog realizuje w Partnerstwie z Politechniką Łódzką (pierwszą edycję Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog realizowało jako partner Fundacji Orange). W pierwszej edycji wzięło udział 1.200 nauczycieli, którzy łącznie prowadzili zajęcia z 18.000 uczniów w 266 szkołach w 9 regionach.

Druga edycja mimo, że obejmuje 5 regionów (Miasto Łódź, Miasto Kraków, Miasto Poznań, Miasto Szczecin, region katowicki jest niemniejszym wyzwaniem. Zakłada przeszkolenie podobnej liczby nauczycieli i jeszcze większej liczby uczniów.

"Zaprogramuj Przyszłość" jest projektem skierowanym do nauczycieli klas 1-3, którzy dzięki udziałowi w nim mają szansę na rozwój kompetencji cyfrowych, w szczególności związanych z nauką programowania w nauczaniu wczesnoszkolnym oraz przede wszystkim do zastosowania zdobytej wiedzy bezpośrednio w praktyce poprzez prowadzenie zajęć z uczniami. 

Realizację projektu uczestnicy rozpoczynają od szkolenia trwającego 2 weekendy, gdzie zostają  wprowadzeni w tematykę programowania dla najmłodszych. Poznają scenariusze zajęć z kodowania online i offline, aplikacje oraz sprzęt jaki mogą wykorzystać podczas zajęć, m. in.: roboty, zestawy mechatroniczne, matę do kodowania.

Kolejnym etapem są szkolenia indywidualne połączone z realizacją zajęć z uczniami pod okiem wykwalifikowanego, doświadczonego trenera, który współprowadzi zajęcia z nauczycielem, lub jedynie je obserwuje i służy radą, w zależności od potrzeb. Trener obecny jest stacjonarnie na pięciu 90 minutowych zajęciach,  a na 10 zajęciach nauczyciel łączy się z trenerem zdalnie poprzez komunikator z opcją video.

Trzeci etap realizacji projektu to wymiana wiedzy, dobrych praktyk i pomysłów na tworzenie nowych,  własnych, oryginalnych scenariuszy zajęć z wykorzystaniem nowych technologii i zdobytej na wcześniejszych etapach projektu wiedzy. 

Wiedza i doświadczenie, to nie jedyne benefity, które w programie otrzymuje nauczyciel. Każdy uczestnik dostaje także tablet, który może wykorzystać w dalszym samokształceniu i poszerzaniu wiedzy. 

Udział nauczyciela w projekcie to również szansa dla szkoły na jej doposażenie w sprzęt wykorzystywany przy nauce programowania przez najmłodszych: maty, tablety, roboty, zestawy mechatroniczne.


 

GALERIA

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

12/12/19

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”
 

czytaj więcej

13/01/20

Zapraszamy na kolejne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia dla nauczycieli w projekcie Zaprogramuj Przyszłość

czytaj więcej

11/02/20

Baner na stronę szkoły

Twoja szkoła bierze udział w "Zaprogramuj Przyszłość"? Wrzuć baner na stronę!

czytaj więcej

Kontakt

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

e-mail: kontakt@cyfrowydialog.pl

tel.: +48 733 786 302