) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Kiedy będą następne zajęcia?

Logo cyfrowy dialog
Logo politechnikia łódzka
Logo funduszy europejskich
Flaga Polski
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Kiedy będą następne zajęcia?

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Publicznej Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Poznaniu, a obecnie pracuję w świetlicy szkolnej.  

O projekcie Zaprogramuj Przyszłość dowiedziałam się od koleżanek, które uczestniczyły w stacjonarnych warsztatach. Rozmawiając z nimi i widząc ich entuzjazm, podekscytowanie i zaangażowanie w zajęcia z programowania, również chciałam podnieść swoje kompetencje z tego zakresu.  

Przystępując do projektu czułam się trochę niepewnie, ponieważ miałam niewielkie pojęcie o programowaniu, jednak po kilku godzinach aktywnego słuchania (uczestniczyłam w warsztatach zdalnie) okazało się, że nie taki diabeł straszny…  

Moje wrażenia z uczestnictwa w projekcie Zaprogramuj Przyszłość są bardzo pozytywne. Poznałam tam ludzi pełnych pasji (m.in.: Dorota Czech-Czerniak, Agnieszka Chomicka-Bosy, Joanna Apanasewicz, Krzysztof Jaworski), kreatywnych, zaangażowanych w stu procentach w to co robią, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, wrażeniami i pomysłami. Poznałam nowe narzędzia (roboty Dash, maty, kubeczki, aplikacje, itd.), które pomagają uczniom poznać i lepiej zrozumieć kodowanie i programowanie; rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość, pomagają współpracować w grupie. I takie umiejętności rozwijali uczniowie, z którymi ja pracowałam realizując założenia projektu.  

Na każde zajęcia z kodowania i programowania moja grupa czekała z niecierpliwością, często dopytywali się: Kiedy będą następne zajęcia? Co dziś nowego poznamy? Widziałam ich zaangażowanie, ciekawość i chęć poznawania. Wspólnie odkrywaliśmy moc maty do kodowania oraz kubeczków, z których tworzyliśmy ciekawe budowle. Odkryliśmy również, że kolorowanie wcale nie musi być nudne (aplikacja Quiver). Kodowaliśmy z króliczkiem PixBlocks i „kosmitą” Lightbot. W czasie nauczania zdalnego moja grupa kodowała i odkodowywała obrazki, szyfrowała i odszyfrowywała słowa, uczestniczyła w bożonarodzeniowych warsztatach prowadzonych przez Joannę Apanasewicz i Krzysztofa Jaworskiego, a także spędzała czas korzystając między innymi ze stron: digipuzzle.net, code.org, https://seoi.net/butterfly/ oraz wiele innych.  

Dziękuję za przygodę z projektem Zaprogramuj Przyszłość i mam nadzieję, że jeszcze nie raz skorzystam z inicjatyw organizowanych przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. 

 

Uczestniczka projektu - Joanna Połomka 

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

12/12/19

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”
 

czytaj więcej

13/01/20

Zapraszamy na kolejne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia dla nauczycieli w projekcie Zaprogramuj Przyszłość

czytaj więcej

11/02/20

Baner na stronę szkoły

Twoja szkoła bierze udział w "Zaprogramuj Przyszłość"? Wrzuć baner na stronę!

czytaj więcej

Kontakt

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

e-mail: kontakt@cyfrowydialog.pl

tel.: +48 733 786 302