) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Logo cyfrowy dialog
Logo politechnikia łódzka
Logo funduszy europejskich
Flaga Polski
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Lektura na wakacje

Wakacje do doskonały czas żeby nadrobić zaległości czytelnicze, przeczytać to, co odkładaliśmy w nieskończoność albo poznać coś zupełnie nowego.

Zachęcamy do lektury naszych materiałów, które powstały w poprzedniej edycji projektu Zaprogramuj Przyszłość. Są napisane na tyle prosto i przystępnie, że spokojnie mogą być wakacyjną lekturą. Można je pobrać i wydrukować, a można czytać w wersji online, wtedy nic nie ważą, więc nie obciążają dodatkowo wakacyjnej walizki :)

Nowe treści można jeszcze w wakacje "przetestować" na własnych dzieciach, a po wakacjach wykorzystać w szkole :)

NIEPODRĘCZNIK - materiały dla uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Propozycje zabaw, gier i ćwiczeń edukacyjnych. Można z niego korzystać zgodnie z potrzebami dzieci oraz nauczyciela.

NIEPODRĘCZNIK 2 - kolejne propozycje ciekawych gier zabaw i ćwiczeń.

SZTAFETA POMYSŁÓW I METOD - poradnik metodyczny na lekcje z wykorzystaniem programowania, z gotowymi rozwiązaniami, ale też zachęcający do konstruowania różnorodnych rozwiązań i interpretacji zgodnie z potrzebami dzieci oraz indywidualnym stylem pracy każdego nauczyciela.

OD DIODY DO ROBOTA – czym jest edukacja STEAM i jak ją wykorzystać w codziennej pracy w szkole. Trochę teorii, garść inspiracji i konkretnych przykładów lekcji w modelu STEAM.

MAKEY MAKEY - poradnik i scenariusze zajęć z wykorzystaniem płytki mechatronicznej Makey Makey podczas zajęć wykorzystujących model pracy STEAM, gdzie uczniowie pracują projektowo i uczą się przez działanie.

KODOWANIE BEZ PRĄDU - scenariusze zajęć z nauki kodowania, bez użycia komputera i innych narzędzi TIK.

ZANIM - publikacja o pracy z uczniami metodą design thinking, jak ich do tego przygotować, jak wykorzystać myślenie projektowe w szkole i jak łączy się ono z programowaniem.

ZOBACZYĆ PROGRAMOWANIE - materiał wspierający zajęcia z podstaw programowania dla dzieci słyszących, niedosłyszących i niesłyszących.

KARTY DASH I DOT - zestaw kart, które w prosty i ciekawy sposób pokazują sposoby wykorzystania robotów i dedykowanych do nich aplikacji, zarówno do nauki podstaw programowania, robotyki, jak i do zabawy.

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

12/12/19

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”
 

czytaj więcej

13/01/20

Zapraszamy na kolejne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia dla nauczycieli w projekcie Zaprogramuj Przyszłość

czytaj więcej

11/02/20

Baner na stronę szkoły

Twoja szkoła bierze udział w "Zaprogramuj Przyszłość"? Wrzuć baner na stronę!

czytaj więcej

Kontakt

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

e-mail: kontakt@cyfrowydialog.pl

tel.: +48 733 786 302