) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Przewodnik "Twórcze programowanie"

Logo cyfrowy dialog
Logo politechnikia łódzka
Logo funduszy europejskich
Flaga Polski
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Przewodnik "Twórcze programowanie"

Publikacja Creative Compiting powstała na Harvard Graduate School of Education dzięki pracy trzech autorów - Karen Brennan, Christana Balcha oraz Michelle Chung. To fantastyczny materiał dla kodujących w Scratchu nauczycielek i nauczycieli oraz ich uczennic i uczniów.  Do tej pory dostępna była jednak jedynie w języku angielskim, co znacznie utrudniało możliwość skorzystania z niej, tym bardziej że jedna jej część - zeszyt ćwiczeń - stworzona została dla dzieci.  

Joanna Apanasewicz oraz Krzysztof Jaworski w ramach projektu Zaprogramuj Przyszłość podjęli się pracy przetłumaczenia publikacji, której naszym zdaniem bardzo brakowało na cyfrowej półce kodujących nauczycielek i nauczycieli. Podręcznik jest materiałem, który umożlwia przygotowanie się do prowadzenia zajęć informatycznych, opartych na języku wizualnym Scratch. Można powiedzieć więcej - dla osób, które nie czują się jeszcze pewnie w tym obszarze, może być osobistym przewodnikiem po świecie pomarańczowego kota.Eksploracja Scratcha razem z dziećmi przyniesie wiele niespodzianek, stając się przy tym świetną, bo praktyczną, metodą na to, by razem rozwiązywać programistyczne łamigłówki, tworzyć swoje pierwsze aplikacje, a także udoskonalać je i remiksować w zespole.  

Uczeń z kolei otrzyma zeszyt ćwiczeń, który pozwoli mu notować (lub rysować) swoje pomysły, spisywać refleksje i uwagi. Taka forma pracy sprawia, że w każdej chwili można wrócić do swoich projektów, następnie ocenić je z perspektywy czasu i nowych umiejętności. To nie koniec - można dzięki temu je modyfikować, dodając im coraz to nowsze funkcje.

Tutaj pobierzesz podręcznik dla nauczyciela.  

Zeszyt ćwiczeń dla ucznia pobierzesz tutaj.  

Jeśli chcesz lepiej poznać publikację, obejrzyj serię dwóch webinarów, które poprowadził jeden z autorów “Twórczego programowania” - Krzysztof Jaworski. Przeprowadzi Cię on przez poszczególne części materiału i opowie, jak z nim pracować.  

Część pierwsza znajduje się tutaj.  

Część druga znajduje się tutaj.  

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

12/12/19

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”
 

czytaj więcej

13/01/20

Zapraszamy na kolejne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia dla nauczycieli w projekcie Zaprogramuj Przyszłość

czytaj więcej

11/02/20

Baner na stronę szkoły

Twoja szkoła bierze udział w "Zaprogramuj Przyszłość"? Wrzuć baner na stronę!

czytaj więcej

Kontakt

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

e-mail: kontakt@cyfrowydialog.pl

tel.: +48 733 786 302