) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Świadome i nowoczesne nauczanie

Logo cyfrowy dialog
Logo politechnikia łódzka
Logo funduszy europejskich
Flaga Polski
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Świadome i nowoczesne nauczanie

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Pracuję w zawodzie 14 lat. Uczę w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu.  

Decyzja o wzięciu udziału w projekcie była jedną z moich lepszych decyzji w działaniach zawodowych. Czułam, że komputerowy świat gdzieś gna, byłam dość zagubiona i przerażona tym, że nie nadążam... A jeszcze miałam uczyć programowania, kodowania…  

Uch! To było za dużo. Pewnie moi uczniowie byli bardziej „na czasie” niż ja. Do momentu szkoleń w ramach Zaprogramuj Przyszłość…  

Szkolenia były bardzo inspirujące. Nasza trenerka (Dorota Czech-Czerniak) pokazała nam, że nie ma się czego bać. Mogłyśmy wszystkiego krok po kroku się nauczyć, doświadczyć i wypróbować na sobie poprzez liczne działania praktyczne, poczynając od prostego kodowania offlinowego po wykorzystanie robotów Dash.  

Świetnie, że w szkoleniu mogło wziąć udział kilka osób z naszej placówki. Była to okazja do pogłębienia współpracy w zespole i wzbogacenia szkoły o nowe sprzęty, które będą służyły także kolejnym rocznikom naszych uczniów.  

Moi uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale też wiele się nauczyli. Każdy z nich znalazł coś dla siebie. Jedni polubili zajęcia z kolorowymi kubeczkami, inni stali się mistrzami kodowania na macie. Inni zaś uwielbiali pracę z tabletami i robotami Dash, a jeszcze inni zaprzyjaźnili się ze Scratchem. 

Razem z „Zaprogramuj przyszłość” nie straszne mi było zdalne nauczanie. Tylko dzięki udziałowi w projekcie i wsparciu trenerki, z którą zawsze mogłam się skonsultować, czułam, że otwiera się nowy rozdział w moim szkolnym życiu. Szukałam aplikacji, które usprawnią moją pracę, odnalazłam i nauczyłam się korzystać z narzędzi, które uatrakcyjniły zdalne nauczanie i sprawiły, że moi uczniowie nie musieli, ale chcieli pracować mimo trudnych, pandemicznych warunków.  

Serdecznie dziękuję za inicjatywę i przeprowadzony projekt. Gdyby nie szkolenia, tablet i wiadomości z webinarów oraz zasobów internetowych projektu nie wyobrażam sobie mojej pracy w czasie pandemii.  

Uważam, że Zaprogramuj przyszłość przeniósł mnie na wyższy poziom pracy. Dzięki udziałowi w projekcie oraz własnym poszukiwaniom jestem bardziej świadomym i doświadczonym nauczycielem, wiem z praktyki, czym są kompetencje cyfrowe i jak może wyglądać nauczanie godne XXI wieku. 

Uczestniczka projektu - Elżbieta Pietrzak 

 

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

12/12/19

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”
 

czytaj więcej

13/01/20

Zapraszamy na kolejne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia dla nauczycieli w projekcie Zaprogramuj Przyszłość

czytaj więcej

11/02/20

Baner na stronę szkoły

Twoja szkoła bierze udział w "Zaprogramuj Przyszłość"? Wrzuć baner na stronę!

czytaj więcej

Kontakt

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

e-mail: kontakt@cyfrowydialog.pl

tel.: +48 733 786 302