) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Logo cyfrowy dialog
Logo politechnikia łódzka
Logo funduszy europejskich
Flaga Polski
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Webinary Zaprogramuj Przyszłość w liczbach

25 – tyle webinarów za nami, czyli łącznie przygotowaliśmy dla uczestników projektu 50 godzin warsztatów online. A to wszystko od  23 marca, co znaczy, że spotykaliśmy się średnio 2 razy w tygodniu. Webinary były jednym z zaplanowanych wcześniej elementów projektu, w czasach pandemii okazały się strzałem w 10! Były ogromnym wsparciem, a dla niektórych wręcz ratunkiem, nie tylko dla uczestników projektu, ale również innych nauczycieli. Uczestnictwo w nich nie wymagało udziału w projekcie. Były one otwarte dla wszystkich chętnych.

Na pierwszym z nich uspokoiliśmy wszystkich uczestników, powiedzieliśmy, że trzeba dać sobie czas na wprowadzenie cyfrowej rewolucji w nauczaniu. Nie gnać na oślep nie denerwować się i nie zrażać początkowymi niepowodzeniami.  Dać sobie przestrzeń na naukę i popełnianie błędów, ale też nie bać prosić o pomoc. Zapewniliśmy, że będziemy wyciągać do nich pomocną dłoń, proponować ciekawe rozwiązania, pomysły na codzienne lekcje, dzielić się dobrymi praktykami.

I tak też zrobiliśmy, na kolejnych webinarach dzieliliśmy się z uczestnikami, między innymi tym jak przygotowywać karty pracy do nauczania zdalnego, jak pracować z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, z jakich aplikacji korzystać ucząc się programowania, kreatywności, robiąc filmy, grafiki, prezentacje, jak efektywnie korzystać z social mediów, jak przygotować się na wirtualną wycieczkę, bezpiecznie korzystać z Internetu, nie dać się nabrać na fake newsy i radzić sobie z hejtem, jak pracować w Scratch’u, czy metodą Design Thinking i wieloma innymi pomysłami.

W naszych spotkaniach online łącznie wzięło udział 3730 osób. Najbardziej popularnym był „Genialne narzędzie. Pierwsze kroki z platformą Genial.ly”, na którym było 904 uczestników. Najwierniejsza fanka naszych webinarów Pani Barbara z Łodzi wzięła udział aż w 21 spotkaniach.

Wszystkie dotychczasowe webinary możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube

A wiecie, że jeśli chodzi o webinary Zaprogramuj Przyszłość, to jesteśmy dopiero na półmetku? Po wakacjach przed nami kolejne 25, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Rekomendacją, że warto wziąć w nich udział, niech będą wypowiedzi uczestników:

Ogromne podziękowania dla wszystkich wykładowców webinarów. Super Wasze wsparcie i towarzystwo w zdalnym nauczaniu. Dzięki za opiekę i pomoc dla nas i dzieciaków. Wspaniałych wakacji przed nowym zdalnym nauczaniem :) Anna

Bardzo dziękujemy za wszystkie szkolenia, materiały., inspiracje... cierpliwość  Joanna

Czułam się zaopiekowana, dzięki Wam w tym czasie. Dziękuję. Joanna

Dziękujemy. Było super! Dużo ciekawych linków! Będzie mi brakować webinarów! Beata

My również bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział.

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

12/12/19

Start szkoleń „Zaprogramuj Przyszłość”

W listopadzie wystartowały pierwsze szkolenia stacjonarne w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”
 

czytaj więcej

13/01/20

Zapraszamy na kolejne szkolenia

Przed nami kolejne szkolenia dla nauczycieli w projekcie Zaprogramuj Przyszłość

czytaj więcej

11/02/20

Baner na stronę szkoły

Twoja szkoła bierze udział w "Zaprogramuj Przyszłość"? Wrzuć baner na stronę!

czytaj więcej

Kontakt

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

e-mail: kontakt@cyfrowydialog.pl

tel.: +48 733 786 302